Spalvoti kontaktiniai lęšiai

Spalvoti kontaktiniai lęšiai gali būti naudojami akių spalvai paryškinti ar pakeisti, taip pat gali būti naudojami regėjimo korekcijai. Šie lęšiai skirstomi į paryškinančius natūralią akių spalvą, į keičiančius akių spalvą ir dekoratyvinius. 
 
Paryškinantys akių spalvą kontaktiniai lęšiai yra šviesesni, turi mažiau pigmento. Šie lęšiai skirti natūraliai akių spalvai išryškinti. Keičiantys akių spalvą lęšiai yra ryškesni. Šie lęšiai rekomenduojami norintiems pilnai pakeisti savo akių spalvą į kita spalva, nesvarbu ar iš šviesaus į tamsų, ar atvirkščiai. Dekoratyviniai kontaktiniai lęšiai gali būti įvairių spalvų ir raštų.
 
Svarbu nepamiršti, kad spalvoti kontaktiniai lęšiai, kaip ir įprasti vienadieniai ar mėnesiniai kontaktiniai lęšiai, yra rekomenduojami individualiai, pagal kiekvieno žmogaus poreikius, akių būklę. Šio tipo kontaktiniai lęšiai taip pat gali būti skirtingų dioptrijų, skirtingų nešiojimo rėžimų, tad prieš renkantis spalvotus kontaktinius lęšius yra būtina pasitarti su gydytoju oftalmologu.